Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Değerli Vatandaşlarım,

Tarihi hoşgörünün saklı bahçesi olarak ifade ettiğimiz Talas, cadde ve sokakları, yeraltı şehirleri, kültürel miras değerleriyle birlikte yaşam kültürünü anlamamızı sağlayan pek çok yapıyı içinde barındırmaktadır. Tarihi kent dokusunu ve tabiat değerlerini büyük oranda korumuş, geçmiş ve bugünü harmanlayan hikayeleriyle merak uyandıran, zarif mimarisiyle insanı kendine hayran bırakan bir yöre olan Talas'ın kültürel miras değerlerini korumak ve yaşatmak, ilçenin tüm güzellikleriyle birlikte turizme kazandırmak asli görevlerimiz arasında yer almaktadır.

Tarihi ve kültürel mirası okuyabilmek, anlayabilmek ve gelecek nesillere taşımak, tarih yazmak kadar önemlidir. Geçmişimize yabancı kalmak veya geçmişten miras kalana sahip çıkmamak, geleceğe yön vermemize engel olur. Bu nedenle tarihi ve kültürel mirasımızı korumak için gerekli özveriyi göstererek gelecek nesillere sağlıklı biçimde aktarmamız önem taşımaktadır..Kayseri'de köklü bir tarih ve kültürel miras değerine sahip olan ilçemizin siz değerli halkımız tarafından bilinmesi bizim için önemlidir. 

Hoşgörünün ve medeniyetin kenti Talas'ın tarihini, kültürel mirasını ve güzelliklerini gözler önüne seren bu sitenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Dr. Mustafa PALANCIOĞLU

Talas Belediye Başkanı