BU AY KALBİMİZE `ÇANAKKALE` DÜŞECEK

BU AY KALBİMİZE `ÇANAKKALE` DÜŞECEK

24.03.2016/Etkinlik

Talas Belediyesi`nin şehrin manevi hayatına her ay renk katan ve yoğun ilgi gören Kalbe Düşünce programının altıncısı `Çanakkale Kalbe Düşünce` oldu.

25 Mart 2016 Cuma günü saat 19.00`da eski İl Özel İdare Binası Kültür Merkezinde gerçekleşecek programla ilgili açıklamalarda bulunan sunucu, şair-yazar Serdar Tuncer, Çanakkale Zaferi`nin 101. yılı olmasına rağmen hala tam olarak anlaşılamadığını söyledi. Tuncer, "Biz hala Çanakkale`de ne oldu, niye oldu, Çanakkale bugüne ne söyler, Çanakkale`nin söylediğini dinlemezsek ne olur, dinlersek neyi değiştiririz? Bunları biliyoruz maalesef diyemiyoruz. Çanakkale bilincini birazcık artırmak manasında biz yine her zaman olduğu gibi şiirlerimizle Çanakkale anlatımıyla 25 Mart`ta Talas Belediyemizin misafiri olarak Kayserimizde olacağız. Kıymetli bir konuğumuz var; Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil. Ahmet Hoca, Osmanlıyı hem seven hem de çok güzel bir üslupla anlatan kıymetli bir isim, mühim bir tarihçimiz. Onunla Çanakkale`yi, Çanakkale`nin bugüne söylediklerini konuşacağız. Bütün dostları bekliyoruz." dedi.  

"Biz Kayseri`yi sevdik, Kayseri bizi sevdi" diyen Tuncer, "Ama konu Çanakkale oldu mu Serdar Tuncer`in, Ahmet Şimşirgil`in ötesinde şühedamızın hatırına salonların almaması lazım. Çanakkale önemli, niye önemli olduğunu geldikleri vakit öğrenecekler inşallah" ifadelerini kullandı.