Günceller

 • TALAS`TA TERAVİH SONRASI LOKMA TATLISI İKRAMI

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Bahçelievler Mahallesi Dedeoğlu Cami`de teravih namazı sonrası vatandaşlara lokma tatlısı ikram etti.

  Devamını Oku
 • TALAS`TA FUTBOL AKADEMİSİ BAŞLIYOR

  Talas Belediyesinin ilçedeki çocuk ve gençlerin yaz tatillerini hem spor yaparak, hem de eğitimle geçirebilecekleri futbol akademisi kayıtları başladı. Gençler, altı farklı mini sahada gerçekleşecek maçların ardından Talasgücü Belediyespor`un altyapısına seçilme hakkı elde edebilecek.

  Devamını Oku
 • ŞEHİT FURKAN DOĞAN`IN İSMİ CAMİDE YAŞAYACAK

  Talas Belediyesinin desteğiyle hayırsever Mustafa Argun ve vatandaşlarca, 2010 yılında İsrail`in Filistin`e yardım götüren Mavi Marmara gemisine yaptığı saldırıda şehit olan Furkan Doğan`ın adına memleketi Reşadiye Mahallesinde yaptırılan cami ibadete açıldı.

  Devamını Oku
 • TALAS`TA KARNE HEYECANI

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 2015-2016 eğitim öğretim yılının son gününde Şehit Binbaşı Mahmut Şahin İlkokulu birinci ve ikinci sınıfların karne heyecanına ortak oldu.

  Devamını Oku
 • TALAS NOSTALJİK FAYTON TURLARINA HAZIR

  Zengin tarihi dokusunu turizme kazandırma çalışmaları devam eden Talas Belediyesinin, ilçenin tanıtımına yönelik nostaljik fayton turları başlıyor. İki farklı güzergahla Talas`ı gezen turistler faytonlarla tarihi yeniden yaşayacak.

  Devamını Oku
 • TALAS`TAN ŞIRNAK İDİL`E YARDIM ELİ

  Talas Belediyesi, Şırnak`ın İdil ilçesinde terör mağduru vatandaşlarla bölgedeki güvenlik güçlerine iaşe ve yardım malzemesi gönderdi.

  Devamını Oku
 • ŞEHİT FURKAN DOĞAN CAMİ İBADETE AÇILIYOR

  Talas Belediyesinin desteğiyle hayırsever Mustafa Argun tarafından Reşadiye Mahallesine yaptırılan Şehit Furkan Doğan Cami 17 Haziran Cuma günü ibadete açılıyor.

  Devamını Oku
 • TALAS`TA ASFALTA RAMAZAN`DA DA DEVAM

  Talas Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, sıcakların artmaya başladığı mübarek Ramazan ayında da yol yapım ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

  Devamını Oku
 • BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇELİK TALAS`TA

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, cuma namazını kıldığı Talas`ta yapımı tamamlanma aşamasına gelen Talas Belediyesinin ek hizmet binasındaki çalışmaları inceledi.

  Devamını Oku
 • TALAS ZABITADAN RAMAZAN DENETİMİ

  Talas Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşın huzurlu ve güvenli bir Ramazan geçirmesi için ilçedeki fırın, market ve halk pazarları gibi gıda satışının yapıldığı 665 işletmeyi denetime aldı.

  Devamını Oku
 • MUHTARLARDAN PALANCIOĞLU`NA ÇANAKKALE TEŞEKKÜRÜ

  Talas`ın muhtarları, geçtiğimiz günlerde düzenlenen kültür turuyla kendilerini ecdadın can verdiği Çanakkale`ye gönderen Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu`na teşekkür ziyaretinde bulundu.

  Devamını Oku
 • MİNİKLER BÜYÜKLERE ÇEVRE BİLİNCİ AŞILADI

  Talas Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen 5 Haziran Dünya Çevre Günü Nesrin Boysan Anaokulu’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Miniklerin atık malzemelere yeniden hayat vererek giydiği kıyafetler etkinliğe katılanların takdirini kazandı.

  Devamını Oku
 • YELKENLER TALAS SEMALARINDA AÇILDI

  Türk Hava Kurumu tarafından organize edilen 10. Açık Yelkenkanat Mesafe Şampiyonası Talas Belediyesinin ev sahipliğinde 1900 metre yüksekliğindeki Ali Dağı’nın zirvesinde başladı.

  Devamını Oku
 • MEVLANA’DA YENİ YOLLAR ASFALTLANIYOR

  Talas Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, imar yoğunluğunun ve nüfusun hızla arttığı Mevlana Mahallesinde yeni açılan yollarda asfaltlama çalışmalarına başladı.

  Devamını Oku
 • TALAS`TA VEZNELER HAFTA SONU MESAİDE

  Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 31 Mayıs Salı günü sona erecek 2016 yılı 1. dönem emlak, çevre temizlik ve ilan-reklam vergi ödemeleri için veznelerin hafta sonu hizmet vereceğini söyledi.

  Devamını Oku
 • TALAS`TA GENÇLERE ÇANAKKALE RUHU PROJESİ FİNAL`DE

  Talas Belediyesinin öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ilçedeki gençlerin Çanakkale ruhunu öğrenebilmeleri için başlatılan proje, bu kez Final Okullarında devam etti.

  Devamını Oku
 • TALAS`TA MUHTARLARA ÇANAKKALE SÜRPRİZİ

  Talas Belediyesi, ilçe sınırlarındaki 33 mahallenin muhtarına Çanakkale kültür turu düzenledi. Ecdadı yakından gören muhtarlardan biri yıllardır haber alamadıkları büyük dedesinin mezarı başında gözyaşlarına boğuldu.

  Devamını Oku
 • SON KALBE DÜŞÜNCE `ÜSTAT NECİP FAZIL`

  Talas Belediyesinin her ay gönül dünyamıza renk kattığı kalbe düşünce programlarının sonuncusu, Mayıs ayında doğan ve yine bu ay ebedi aleme göç eden fikir ve edebiyatın usta ismi üstat Necip Fazıl Kısakürek ile tamamlandı.

  Devamını Oku
 • TALAS`TA GENÇLERE ÇANAKKALE RUHU PROJESİ

  Talas Belediyesinin öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ilçedeki gençlerin Çanakkale ruhunu öğrenebilmeleri için proje başlatıldı.

  Devamını Oku
 • BU AY KALBİMİZE `ÜSTAT NECİP FAZIL` DÜŞECEK

  Talas Belediyesinin şehrin manevi hayatına her ay renk katan ve yoğun ilgi gören kalbe düşünce programının sonuncusu fikir ve edebiyat dünyasının usta isimlerinden merhum üstat Necip Fazıl Kısakürek oldu.

  Devamını Oku